psychologická poradna online

 

JAK SETKÁNÍ PROBÍHÁ?

 

PŘED PRVNÍM SETKÁNÍM

Nebojte se a vezměte odvahu do svých rukou!

Prvním krokem před terapií je vzít odvahu do svých rukou a telefonicky nebo e-mailem se s námi spojit. Buď můžete zanechat vzkaz přes kontaktní formulář, nebo přímo kontaktovat terapeuta/psychologa na něhož se chcete obrátit. V obou případech se Vám co nejdříve ozveme. 

Je dobré při prvním kontaktu nebo dotazu napsat s čím se klient potýká a případně, jaké má očekávání od psychologické pomoci. Není třeba být příliš podrobný, stačí stručný popis potíží nebo dotazu. Nebojte se nezávazně a zdarma zeptat. 

Následně klient dostane odpověď na svůj dotaz, odborné doporučení a návrh řešení, jakým způsobem postupovat. V případě, že má klient jasno, že má zájem o odbornou psychologickou pomoc (KBT terapii, psychologické poradenství, koučování apod.), na základě úvodních informací je klientovi nabídnuto, jakým způsobem mu můžeme pomoci. 

Jestliže se vzájemně předběžně domluvíme na spolupráci – je klientovi nabídnut nejbližší možný termín terapeutického setkání. Terapie může probíhat on-line formou, nebo osobně v Havlíčkově Brodě. 

Jakmile si s klientem odsouhlasíme termín setkání, je klient požádán o zaslání platby na číslo účtu uvedené v kontaktech. Po úhradě setkání je termín závazně rezervován.

 

PRVNÍ SETKÁNÍ

Společně zjistíme téma a stanovíme si cíle

Úvodní setkání trvá 50-60 minut a jeho cílem je hlouběji prozkoumat témata, se kterými klient přichází, stanovit cíle terapie a započít efektivní spolupráci. Na konci prvního setkání se s klientem domluvíme, zda chce v terapeutické práci pokračovat, případně jestli bylo jeho očekávání naplněno.

Jestliže si v rámci prvního setkání klient vyřešil vše, co potřeboval, je možné brát terapii za ukončenou. To se děje především, když klient hledá orientační naměrování, odpovědi, nebo ujištění. 

Častějším případem, kdy má klient zájem řešit témata systematicky a jít do hloubky, domlouváme se na dalších terapeutických setkáních.

 

DRUHÉ A DALŠÍ SETKÁNÍ

Jen Vy rozhodnete, zda Vám terapie přináší pomoc

Standardní je, že se po prvním setkání domlouváme s klientem na dalších 4 setkáních. Po této době vzájemně zhodnotíme, jak je terapie efektivní, čeho jsme dosáhli, na čem je třeba ještě pracovat apod. V případě, že klient je s výsledkem již spokojen, domlouváme se na ukončení terapie nebo volbě jiných tématech. Jestliže vyhodnotíme, že tento typ terapie není pro klienta efektivní, domlouváme se na jiných postupech nebo efektivnější léčbě.

Obvykle se stává, že klienti vidí smysl v terapeutické práci a změny ve svém životě a mají zájem pokračovat. V tomto případě pokračujeme v terapeutické práci a na konci každého setkání si domlouváme další termín dle potřeb klienta. 

O tom, jestli má klient potřebu přijít na další setkání, zda mu terapie něco přináší, rozhoduje svobodně sám.

 

 

ZANECHTE NÁM VZKAZ

Máte zájem o terapii, nebo dotaz? Zanechte nám vzkaz . . .

 

 

 

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás ...

 

 

Neváhejte nezávazně napsat nebo zavolat,
společně najdeme možné řešení.

 

 

 

⇒ zanechat vzkaz

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout