psychologická poradna online

PSYCHOTERAPIE PORUCH EREKCE

Potíže s erekcí, tzn. erektilní dysfunkce, je vymezována dlouhodobou nedostatečnou nebo chybějící erekcí, která narušuje kvalitu pohlavního styku. Erektilní dysfunkce, jež byla označována v minulosti jako impotence, patří mezi nejčastější sexuální poruchu u mužů. Poruchou erektivity trpí ve věku 40+ až polovina mužů. Nicméně není výjimkou, že se z nějakých důvodů tyto potíže objevují i u mužů v mladším věku i třeba z počátku sexuálního života.

Psychické nebo tělesné příčiny poruch erekce

Příčin poruch erekce může být celá řada. Především je třeba vyloučit cévní, neurologické nebo hormonální potíže. Dalšími faktory může být nezdravý životní styl (nikotinismus, nadváha, aj.), užívání některých léčiv, nebo úrazy či zásadní operační výkony (odstranění prostaty, poranění v oblasti pánve, míchy, či konečníku).

Mezi psychické příčiny poruch erekce patří zvýšená úzkostnost, obavy ze sexuálního selhání, negativní přesvědčení o svém vzhledu, nedostatek sexuálních zkušeností apod. Dalšími psychickými faktory podílejícími se na erektilní dysfunkci mohou být obavy z nechtěného početí, přenosu pohlavních chorob. Jestli se jedná o erektilní disfunkci, která je vázaná na určitý vztah, je třeba se zamyslet nad příčinami, které mohou souviset s partnerskými neshodami.

Za potížemi s erekcí může být také vliv rodinné výchovy nebo dřívější negativní zkušenosti. Z rodinných faktorů se může jednat o prudérní výchovu, rigidní náboženské restrikce, pojetí sexuality jako něčeho nečistého či hříšného. Negativní sexuální zkušenosti souvisí se zážitkem selhání, zklamání, ztrapnění se, nebo dokonce zneužití.

Jestliže se potíže s erekcí objevují jen v určitých situacích, např. při souloži, ale při sledování porna nebo při masturbaci tyto potíže nejsou, je třeba se zamyslet proč tomu tak je. V těchto případech je třeba se zabývat tím, co přináší vzrušení, jaké jsou fantazie apod.

Dalším faktorem erektilní dysfunkce může být odlišná sexuální orientace, nebo jiné sexuální preference, které přinášejí specifické vzrušení.

„Nestojí mi, nebo mi nevydrží stát“, co mám dělat?

poruchy erekce

Řešení sexuálních potíží, včetně erektilní dysfunkce začíná odvahou připustit si, že mám problém a nějak mě to v životě obtěžuje. Jedná se o citlivé téma, o kterém nám nemusí být příjemné mluvit, můžeme se za to stydět... Je důležité uvědomit si, že se jedná o poměrně časté potíže, se kterými se muži potýkají. Odborníci – lékaři, psychologové, psychoterapeuti jsou erudovaní k tomu, aby pomohli nebo nasměrovali člověka k vhodné pomoci.

Vyvarujte se zázračných preparátů a babských rad

Nespoléhejte na zázračné tabletky z internetu. Často se jedná o podvod, kdy se ztopoří jen částka na bankovním účtu příjemce. Dále bych byl velmi opatrný na babské rady, nelze očekávat, že psychické pozadí erektilní dysfunkce vyřeší odvar z ovsa, nebo pití vína s medvědím česnekem…

Ve své praxi se setkávám s lidmi, kteří přicházejí s těmito potížemi. Jako psychoterapeut mohu nabídnout bezpečné prostředí a přijetí klienta s jakýmkoliv tématem, včetně sexuálních obtíží. Často jsou za potížemi s erekcí, ale také předčasnou ejakulací katastrofické myšlenky, nebo zlozvyky, které zvyšují úzkost a stres.

V případě, že máte dotazy ohledně psychoterapie sexuálních obtíží, nebo ji zvažujete, neváhejte se na mě obrátit.

 

 

Kontaktujte mě

PhDr. Ing. Radek Ráček, MSc.

 

Kontaktujte mě

 

 

 

 

Veškerá terapeutická setkání a poradenství probíhají on-line (video + zvuk) přes Skype. 

 – před konzultací je nutno si sjednat předem schůzku

 

 

Neváhejte nezávazně napsat nebo zavolat, společně se domluvíme na možném řešení.

 

 

 

 

domluvit si konzultaci

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout